eduroam@CTS
O projektu | Pro návštěvníky | eduroam účty | Kontakt | English

eduroam: přístup k Internetu pro uživatele partnerských sítí

O eduroamu

eduroam umožňuje svým uživatelům snadné připojení k Internetu pomocí bezdrátové sítě v případě návštěvy některé z partnerských institucí. Uživatelé používají k ověření stejné jméno, heslo a nastavení, jako ve své domovské instituci. Připojení je automatické, nemělo by vyžadovat žádné další administrativní úkony.

Většina spolupracujících organizací se nachází v Evropě, regionu Asie-Pacifik a Kanadě. V České republice je připojeno více než 50 fakult a výzkumných pracovišť. Používání služeb eduroam se řídí Roamingovou politikou.

Pro návštěvníky CTS

Pokud máte eduroam účet ve své domovské instituci, můžete se okamžitě připojit do bezdrátové sítě Centra pro teoretická studia pomocí zařízení podporujícího standardy 802.11b (WiFi) nebo 802.11g. Nastavení bezdrátové sítě by mělo být stejné jako ve Vaší domovské instituci. Základní parametry bezdrátové sítě jsou:

Celý prostor Centra pro teoretická studia je pokrytý WiFi signálem.

eduroam účty

Zaměstnanci Centra pro teoretická studia mohou požádat o eduroam (nebo pouze lokální) účet pro přihlášení do bezdrátové sítě. Bude jim přiděleno osobní jméno a heslo.

Bezdrátové zařízení si můžete nakonfigurovat podle návodu (MS Windows (7, 8, 10), Linux, MacOS X) na eduroam.cz s tím, že:

Při konfiguraci nastavení MS Windows XP/Vista/7 nezapomeňte tyto hodnoty nastavit v okně "Chráněné vlastnosti protokolu EAP".

Kontakt

Pro pomoc nebo informace týkající se eduroamu v Centru pro teoretická studia se prosím obraťte na:

Miroslav Spousta, <qiq@cts.cuni.cz>
Centrum pro teoretická studia
Jilská 1, 110 00 Praha 1

Pro další informace o projektu, stížnosti nebo připomínky prosím kontaktujte Miroslava Spoustu. Díky!

Název a logo eduroam jsou registrovanou ochranou známkou společnosti TERENA.