Thursday seminar

26. 1. 2017: Srdce Evropy nebo šlejška? Tělesné metafory, geografický determinismus a vznik samostatného Československa [detail]

Přednáší Felix Jeschke

Our publications

Větrovcová, Marie (2016): Analysis situs Henri Poincarého

In: Bečvář, J., Bečvářová M. (eds.), 37. mezinárodní konference Historie matematiky, str. 169-176.

Media

13. 1. 2017: Jak to vidí... - ČRo Dvojka [detail]

Přednáší David Storch David Storch v pořadu Českého rozhlasu mluví o dálnici D8 a krajinném rázu

News

12. 1. 2017 - Irena Šímová a David Storch from CTS are the winners of the 2016 Ecography E4 award (The Ecography Award for Excellence in Ecology and Evolution). Their article will be freely available in the February issue 2017 in Ecography. More information about the article and the award here.

Center for Theoretical Study

Welcome to the homepage of Center for Theoretical Study (CTS), the Institute for Advanced Studies, jointly established and run by Charles University and the Czech Academy of Sciences.

CTS performs high quality theoretical research in diverse fields, ranging from the humanities through various social science disciplines to the exact sciences. CTS stimulates transdisciplinary approaches to science, encouraging new ways of interaction and cooperation between disciplines.

Contact

Jilská st. 1, 110 00 Praha 1
(day entrance from Husova st. 4)
Phone: (+420) 222 220 671-2
Fax: (+420) 222 220 653
E-mail: office@cts.cuni.cz

News

Irena Šímová a David Storch from CTS are the winners of the 2016 Ecography E4 award (The Ecography Award for Excellence in Ecology and Evolution). Their article will be freely available in the February issue 2017 in Ecography. More information about the article and the award here. (created 12. 1. 2017)
V nakladatelství Filosofia vychází další kolektivní monografie založená na mezioborové rozpravě v seminářích CTS Spor o pravdu (Jan Frei, Kateřina Trlifajová et al).


Dvanáct kapitol vzešlých z této diskuse chce ukázat, jak se pravda skrytě „děje“ tam, kde se matematik, fyzik, archeolog, ekonom, biolog, filosof, historik umění či tvůrce uměleckého díla zabývá obvyklými předměty své činnosti, aniž přitom o pravdě samé výslovně přemýšlí. Další informace o knize zde. (created 13. 12. 2016)
V nakladatelství Academia vychází výpravná monografie Afrika zevnitř, na které se podíleli Petr Pokorný a David Storch z CTS.


Píše se v ní o vysychání Sahary, která ještě docela nedávno, před sedmi tisíciletími, nebyla pouští, ale obydlenou savanou s mnoha jezery a spoustou zvířat. V průběhu vysychání se z původních lovců a sběračů postupně stávali pastevci, občas zemědělci a místy dokonce vznikaly vyspělé civilizace. Mnohé civilizace později zanikly a také dnes se situace dramaticky proměňuje. ... Více informací o knize zde. (created 1. 11. 2016)

You can find news archive on this page.